Orlovna Žďár nad Sázavou

Sportovní a společenské centrum

Krasobruslařský klub Žďár nad Sázavou

funguje od října 2018. Jeho vzniku předcházelo dojíždění rodičů s dětmi do Náměště nad Oslavou. Aby rodiče mohli organizovat tréninky na domácím ledě, potřebovali být zastřešeni sportovní organizací, která může bezplatně využívat městská sportoviště. A to se nakonec podařilo, když záštitu nad klubem převzala organizace Orel jednota Žďár nad Sázavou.

V současné době má klub 14 členů ve věku 6-17 let. Mladé krasobruslařky za sebou mají první mezioddílové závody a také první úspěchy – v kategorii přípravka obsadila v roce 2019 druhé a čtvrté místo Klára Brabcová, Lucie Papoušková 3. místo. Úspěch jsme oslavili i v podobě obsazení nejmladšího člena na závodech – Michael Džavan.

Aktuální informace o dění v klubu najdete na našem facebooku

AKTUALITY:

24. 9. 2021

Sezóna se rozjíždí, takže v neděli máme na zimním stadionu hned dva tréninky a tudíž se množí dotazy, který z nich je ten pro přípravku/nábory. Je to ten v pořadí druhý, takže pokud se se svými dětmi chcete přijít podívat, jak to probíhá na tréninku krasobruslení, chcete si to vyzkoušet a nebo už jste rozhodnutí a víte, že se chcete zúčastnit - další náborový trénink bude v neděli 26. 9. 2021 od 11:00 do 12:00 hod. Přijďte. Těšíme se na Vás.

Odkaz na přihlášku najdete zde. Vyplněnou přihlášku předejte v neděli trenérce, nebo do konce září do schránky na Orlovně.

Odkaz na rozpis na zimním stadionu zde.

13. 9. 2021

První nedělní náborový trénink máme za sebou a už víme termín toho druhého - neděle 19. 9. 2021 od 15:15 hod. na zimním stadionu. Tak pokud chcete vidět, jak tréninky probíhají, nebo chcete, aby si Vaše dítě mohlo trénink vyzkoušet, tak neváhejte a přijďte.

24. 8. 2021

Po celé září 2021 bude probíhat NÁBOR do klubu. Během tohoto měsíce se budete moct bezplatně zúčastnit nedělních tréninků na zimním stadionu - dle aktuálního rozpisu. Nábor se týká dětí ve věku 4 - 7 let. Můžete se přijít podívat, nebo si s sebou můžete vzít rovnou brusle. Do konce září budete mít čas se rozmyslet, zda se do klubu závazně přihlásíte. Organizační informace vám poskytne Kateřina Švandová - 604 266 654, svandova@orlovna.cz, informace o trénincích a soustředěních Jana Brabcová - 608 409 630.

TRÉNINKY:

‌Trenéři:

Mgr. Eva Nowická. Je hlavní trenérkou klubu, stará se o tréninkové jednotky na ledě a následně i mimo něj, nominuje děti do závodů a připravuje choreografii volných jízd.

Mgr. Luděk Feňo, který má úspěchy se svěřenci i na olympiádě dětí a mládeže

Trenér přípravky: Roman Oberfranc

V nadcházející sezoně (2021/2022) plánujeme rozdělit tréninky na intenzivnní včetně přípravy mimo led (sportovní krasobruslení) a tréninky pro přípravku (zájmové krasobruslení).

Nedělní dopolední tréninky PŘÍPRAVKA - budou pro ty, kteří nechtějí, nebo nemůžou krasobruslení věnovat tolik času, popřípadě se potřebují na ledě ještě trochu rozkoukat.

Přesné časy jednotlivých tréninků probíhají dle rozpisu zimního stadionu

Další informace Vám poskytne Bc. Jana Brabcová, DiS. – viz kontakt níže.

Zajímavé odkazy:

Maminky nechtěly s dětmi dojíždět, založily vlastní klub krasobruslení (článek o nás)

Kolik stojí sport. Krasobruslení vyžaduje peníze i čas (text o náročnosti krasobruslení)

KONTAKT

Zodpovědná za klub
Bc. Jana Brabcová, DiS.
tel.: 608 409 630

Aktuální informace najdete na našem facebooku. Tam jsou nejaktuálnější informace k tréninkům, soustředěním, akcím a také fotky a videa. Komunikujeme i přes messenger.