Orlovna Žďár nad Sázavou

Sportovní a společenské centrum

Krasobruslení Žďár nad Sázavou

Od října 2018 funguje ve Žďáře sportovní oddíl krasobruslení pod záštitou Jednoty Orel Žďár nad Sázavou. V současné době má oddíl 11 členů – dívek ve věku od 5 do 9 let. Mladé krasobruslařky za sebou mají už první mezioddílové závody. V náročné konkurenci již dosáhly prvních úspěchů – v kategorii přípravka obsadila 3. místo Klára Brabcová.

Samotný oddíl vznikl rodičovskou iniciativou. Po úmorném dojíždění do nejbližšího krasobruslařského oddílu v Náměšti nad Oslavou se zrodil nápad založit oddíl na domácím ledě. V cestě však stálo několik překážek. Velkým úkolem bylo sehnání zkušených trenérů, kteří by byli ochotni do Žďáru dojíždět. Hlavním trenérem se stal Luděk Feňo, bývalý juniorský reprezentant ČSR, který své svěřence dovedl na Olympiádu dětí a mládeže. Pro fungování oddílu však bylo nezbytné najít podporu ve sportovní organizaci, díky které by mohl být oddíl zařazen na seznam opravňující využívat městská sportoviště. Záštitu nad krasobruslením převzala naše Jednota. A tak po ročním úsilí mohly v říjnu 2018 děti poprvé vstoupit na ledovou plochu žďárského stadionu. 

náhled fotografie

AKTUALITY:

8. 11. 2019:
Oddíl pořáda krasobruslařskou exhibici, přiďte s námi oslavit první narozeniny klubu.

TRÉNINKY:

Tréninky probíhají 2 - 3x týdně dle rozpisu zimního stadionu

Začínáme od září 2020

Napsali o nás:

https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/sport-klub-krasobrusleni-zdar-nad-sazavou-vysocina-rodice-maminka-deti-trenink.A190727_491704_jihlava-zpravy_mv

KONTAKT

Zodpovědná za oddíl
Bc. Jana Brabcová, DiS.
tel.: 608 409 630

Aktuální informace o krasobruslení najdete na našem facebooku