Orlovna Žďár nad Sázavou

Sportovní a společenské centrum

Školka

Před první návštěvou je potřeba uzavřít smlouvu a doložit:

 • doklad o „vazbě na trh práce“ (pokud ani jeden z rodičů není zaměstnancem, kontaktujte nás)
 • lékařské potvrzení o zdravotním stavu dítěte.

Provozní doba

 • Od 1. května a dále během celého roku – průběžný zápis pro plnou i částečnou docházku dle volné kapacity. Termín se stanoví individuálně po domluvě na info@hvezdickazr.cz nebo tel. č.: 777 129 639.
 • Zahájení provozu od 1. července 2018
 • Denní provoz 7:00 – 16:00 (případné požadavky na rozšíření budou diskutovány individuálně)

Ceník

 • 600 Kč/měsíc při plné docházce alespoň 75 % za pololetí*,
 • 100 Kč/den nebo 200 Kč/týden při částečné docházce dle volné kapacity. Při částečné pravidelné docházce je možná individuální sleva (např. 2 pracovní dny v týdnu pravidelně 400 Kč/měsíc, při 75% docházce jen 300 Kč apod.).
 • Při zápisu se platí záloha 600 Kč.
 • Stravování: 35 Kč/oběd; dopolední a odpolední svačinka včetně pitného režimu je již v ceně docházky.

Co dítě potřebuje s sebou?

 • Přezůvky
 • malý porcelánový hrneček
 • oblečení na zahradu/ven
 • náhradní oblečení (když se stane „nehoda“)
 • pyžamo (bude-li dítě po obědě spát) a případně plyšovou hračku na spinkání (je-li dítě zvyklé)
 • papírové kapesníky
 • zubní kartáček s kelímkem a zubní pastu (dle přání rodičů, aby si po jídle čistilo zoubky)
 • fotku dítěte 5x, malý rozměr (6×6 cm)

Všechny věci dítěte si, prosíme, podepište.

O školce

Křesťanská "školka" ve Žďáře nad Sázavou je inspirovaná montessori přístupem. 

Křesťanská? Ve Žďáře již máme osvědčený koncept křesťanské školy – Biskupské gymnázium, tak není třeba snad příliš vysvětlovat, že nejde výhradně o „školu pouze pro věřící“, ale právě o hodnoty a aktivity (modlitba, častá práce s biblickými příběhy…), které musí dítě i rodiče, pokud nám svěří svoje dítě, respektovat. Oba místní faráři se shodují, že by bylo dobré ve Žďáře křesťanskou MŠ mít, podobně jako mnoho dalších farníků a tento záměr je s nimi průběžně diskutován a je v úvaze, že by školku provozovala i přímo jedna z farností nebo biskupství. Postup nejdříve založit dětskou skupinu byl navržen otcem biskupem Pavlem Konzbulem.

Montessori? Marie Montessori je velice známou reformátorkou vzdělávání malých dětí. Díky ní máme nyní např. tak běžnou věc jako židličky ve velikosti pro děti a ne pro dospělé. Připravenost prostředí a hlavně principy respektující vývoj dítěte pronikají v mnohém do běžných školek, ale mnohdy pouze povrchně. Hlavní učitelka naší školky již několik let jezdí na kurzy dr. Barbary Surmy (Polsko), která tuto pedagogiku rozvíjí dál na církevních školkách – např. v Českých Budějovicích.

Více informací na webu dětské skupiny Hvězdička.

‌Hlavní pečovatelka

Dana Trávníčková
V roce 1992 ukončila studium na Střední pedagogické škole v Boskovicích v oboru vychovatelství. Poté pracovala ve speciální škole s dětmi s mentálním postižením jako vychovatelka. V roce 1995 ukončila dvouleté doplňující sudium na Masarykově univerzitě v Brně v oboru psychopedie, aby i nadále mohla pracovat s dětmi se speciálními potřebami. 
Devět let byla na mateřské dovolené se svými třemi dětmi. Potom se vrátila ke své práci tehdy již na 3. ZŠ ve Žďáře, kde pracovala 5 let v rehabilitační třídě. V roce 2008 přijala místo asistentky na Biskupském gymnáziu. V roce 2009 si dodělala druhou maturitní zkoušku z oboru předškolní pedagogiky, protože si přála pracovat s malými dětmi ve školce. Od roku 2010 pracovala v MŠ Poděšín a od roku 2014 až dosud působí v MŠ Santiniho ve Žďáře nad Sázavou. 

Kontakt

e‌mail: info@hvezdickazr.cz

Organizační záležitosti, fundraising
Jan Šedo
tel.: 777 129 639
email: jan.sedo@hvezdickazr.cz

Hlavní pečovatelka
Dana Trávníčková
email: dana.travnickova@hvezdickazr.cz

Dětská skupina
Orlovna
Libická 1
Žďár nad Sázavou
775 41 99 77 (pouze v případě akutní záležitosti – pečovatelky se potřebují soustředit na péči o děti, pro obecné dotazy používejte prosím telefon výše)

Provozovatel Dětské skupiny
Orel – Župa Metodějova
Dr. Veselého 358
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

IČ 48898503
Číslo účtu: 2001215440/2010

* Dětská skupina je financována dotací z Evropského sociálního fondu. Tato cena je tak nabízena za předpokladu úspěšného čerpání této dotace, která je podmíněna docházkou alespoň 6 hodin denně v 75% pracovních dnů. Alespoň jeden z rodičů musí při zápisu doložit potvrzení o zaměstnání nebo evidenci na pracovním úřadu. Při neplnění této docházky jsme proto nuceni účtovat měsíčně 800 Kč / měsíc.