Orlovna Žďár nad Sázavou

Sportovní a společenské centrum

Nový ceník od 3. ledna 2022

Od 1. ledna 2022 s ohledem na zvyšující se ceny energií a snižující se návštěvnost díky onemocnení Covid zvyšujeme ceny ve Fitness centrum Orlovna. Nikde není napsáno, že se ceny nemůžou v budoucnu opět snížit, ale my si nemůžeme dovolit nadále provoz posilovny dotovat a potřebujeme zjistit, jak si stojíme a jestli ještě existují cesty, jak posilovnu udržet. Více viz text níže. Budeme rádi, když nám zachováte věrnost.

Nový ceník

POSILOVNA A ZDRAŽOVÁNÍ

Posilovna je nedílnou součástí Orlovny od jejího vzniku. Pokud někdy generovala zisk, byl použit na provoz Orlovny jako místa sloužícího sportu. Orel je neziskovka. To znamená, že zisk si nerozdělí majitelé, nebo statutáři, ale musí být použit opět na hlavní činnost a to je v našem případě sport. Vedení organizace svoji práci dělá dobrovolně a bez nároku na finančním odměnu. Pod hlavičkou Orla trénují judisti, krasobruslaři, florbalisti, stolní tenisti a futsalisti. Někteří z nich pravidelně využívají i prostory Orlovny.

Po těžké covidové zkoušce a nárůstu konkurence stojíme na rozcestí. Napadá nás, co v posilovně zlepšit a jak. Proinvestovat by se daly nemalé částky. A věříme tomu, že kdyby se situace uklidnila, podařilo by se nám chytit druhý dech a posilovna by přestala být ztrátová. Ale do budoucnosti nevidíme a jako neziskovka si nemůžeme dovolit investice, jejichž návratnost je nejistá.

Myslíme si, že naše posilovna je svým způsobem jedinečná. Má svoji atmosféru a možná by rozhodnutí ji zavřít bylo špatné. Ale my si další ztráty nemůžeme dovolit. Rozhodli jsme se proto od ledna navýšit ceny. Doposud jsme byli nejlevnější posilovnou ve Žďáře. Uvidíme, jak tomu bude v novém roce – jestli i další posilovny budou s rostoucími energiemi zdražovat. Stejně jako Vás, ani nás to zdražování netěší. Ale nastal čas podívat se pravdě do očí a zjistit, proč k nám chodíte. Jestli proto, že Vám naše posilovna nabízí něco, co jiné posilovny nemají, nebo jsme pro Vás byli finančně nejpřístupnější. Pokud to druhé, tak nás to moc mrzí, ale není už v našich silách za takových okolností posilovnu dál provozovat. Pokud to prvé – budeme rádi, když nám i přes zdražení zůstanete věrní, a stejně rádi budeme, když nám dáte vědět, co se Vám u nás líbí, co by Vám chybělo, kdybychom skončili a co by podle Vás bylo potřeba změnit, aby naše posilovna byla oblíbeným místem nejen pro sportování, ale i pro setkávání těch, kteří k nám chodí cvičit.

Stejně tak bychom rádi nabídli spolupráci na bázi dobrovolnictví všem, kterým na naší posilovně záleží a chtěli by svým dílem přispět k jejímu udržení. O jakou formu spolupráce půjde, se teprve ukáže na základě podnětů od Vás. Uvidíme, co všechno byste chtěli změnit, co můžete nabídnout. Co k tomu bude potřeba. Třeba se bude malovat, přestavovat, stěhovat stroje ... A všichni, kdo bezplatně pomůžou, budou vítáni. A budeme vděčni za každý nápad, i když ruku k dílu přiložit nemůžete. Možná Vás napadá jak změnit koncept posilovny. Pomožte nám uvidět posilovnu Vašima očima. A i kdyby se nám nepodařilo posilovnu zachránit, budeme vědět, že jsme pro to udělali maximum. Ale třeba vznikne tým lidí, kteří tím, že dají síly dohromady dokáží posilovnu udržet a ona i nadále zůstane součástí Orlovny.

Kontakty pro náměty, připomínky, podněty, nabídky spolupráce: svandova@orlovna.cz, 604 266 654

Zpět